Ułatwienia dostępu

ALUDESIGN producentem części do szwajcarskich respiratorów

Data publikacji: 2020-05-18 

ALUDESIGN jedynym dostawcą gotowym podjąć się wyzwania

Rok 2020 zdecydowanie nie zaczął się tak jak tego wszyscy się spodziewali. W wyniku zaistniałej na całym świecie sytuacji, popyt na respiratory wzrósł nieprawdopodobnie. Szwajcarski producent respiratorów Hamilton Medical znalazł się w sytuacji, kiedy niektórzy z jego dotychczasowych dostawców nie byli w stanie zrealizować rosnącego zapotrzebowania na części.

Firma Hamilton zgłosiła się do wielu potencjalnych dostawców, którzy twierdzili, że projekt jest niemożliwy do zrealizowania, biorąc pod uwagę tak krótki czas dostawy. Tylko my, w ALUDESIGN, wiedzieliśmy, że mądrym planowaniem i ciężką pracą (również w weekendy i święta) możemy wyprodukować potrzebne elementy w tak krótkim czasie (dokonaliśmy tego w terminie 4 razy krótszym niż normalnie potrzebny na podobne projekty). Tak właśnie dostaliśmy kolejne zamówienie od Hamilton Medical, dzięki czemu możemy dalej przyczyniać się do pomocy chorym.

Z czego wynikało wyzwanie?

Do tej pory, już wspomniane elementy, były odlewane piaskowo (aluminium było odlewane przy pomocy jednorazowych form). Metoda ta sprawdza się jednak jedynie przy bardzo krótkich seriach. Alternatywą do odlewania kokilowego jest to, co robimy u nas w ALUDESIGN, ciśnieniowe odlewanie aluminium przy użyciu metalowych form. Jest to metoda, która jest dużo bardziej wydajna, ponieważ metalowa forma starcza zazwyczaj na odlanie około 80 000 sztuk. Jednak trudność polega na tym, że taką formę trzeba najpierw skonstruować i zbudować. Jest to pracochłonny proces. My wiedzieliśmy jednak, że stawką w tym momencie jest ludzkie życie, i że dzięki naszym oddanym i wysoko wykwalifikowanym pracownikom, jesteśmy w stanie podjąć się tego zadania. I podołaliśmy. Pierwsze gotowe elementy zostały odlane już w 21-szym dniu po otrzymaniu zamówienia, co jest czasem 4 krótszym niż zazwyczaj potrzebny.

Na obecną chwilę (miesiąc po przyjęciu zamówienia), pierwsza dostawa już została odebrana w Szwajcarii.